פתיחת עסק – מתי יש צורך להזמין ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי הוא ייעוץ שמטרתו להנחות את בעלי העסקים איך למקסם את רווחי העסק ואיך להניע את העסק להצלחה פיננסית. ייעוץ עסקי מקצועי יספק לבעל העסק כלים שיעזרו לו להתמודד מול בעלי העסקים האחרים בשוק התחרותי המאפיין את העידן המודרני.

פתיחת עסק – כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ עסקי

כמו הרבה דברים בחיים גם העסק הוא גוף דינמי, לפעמים הוא חווה הצלחות רבות ולעתים כישלונות. כאשר העסק אינו מניב את התשואה המצופה ממנו, זה הזמן להזמין ייעוץ עסקי.

ייעוץ עסקי מתאים לעסקים בתחילת הדרך. פתיחה נכונה של העסק תאפשר לו לעלות מהר על מסלול ההצלחה ולדלג על כמה שיותר מכשולים ומהמורות בדרך העלולים לפגוע במוניטין של בית העסק ובמקרים קיצוניים לגרום לעסק נזקים כבדים שיגרמו לסגירתו.

כאשר בעלי העסקים מחליטים כי יש צורך להטמיע בעסק שינויים ארגוניים, יועץ מקצועי יוכל להמליץ על השינויים הנדרשים ולהתוות את דרך ההטמעה שלהם בעסק.

כאשר העסק לא מצליח, ייעוץ עסקי יסייע לו להמריא ולעבור למסלול ההצלחה.

כאשר אתם רוצים לפתוח במסע פרסום ומתלבטים באיזה סוג של פרסום לבחור והיכן, יועץ עסקי המתמחה בתחום יוכל לסייע לכם לבחור את הדרך המתאימה ביותר לתחום שבו אתם עוסקים.

כאשר מעוניינים לרכוש חברות או למזג חברות, פנייה אל יועץ עסקי תבטיח התנהלות פיננסית נכונה ותקינה.

ייעוץ עסקי מתאים לכל הסוגים של בתי עסק, לבתי עסק הנמצאים בתחילת הדרך או לבתי עסק וותיקים ומבוססים.

אין חוקים ברורים הקובעים מי יכול או רשאי להעניק ייעוץ עסקי, אך מומלץ לבחור ביועץ עסקי המכיר תחומים רבים כדי שיוכל להתבונן על בית העסק מזוויות שונות ולתת ייעוץ מקיף ורחב. רוב האנשים המעניקים ייעוץ עסקי הם אנשים המתמחים בעולם הפיננסי כמו רואה חשבון, מי שסיים לימודים בתחום מנהל עסקים, מומחים לשיווק ועוד. יש יועצים המעניקים ייעוץ בתחומים רבים ויש המתמקדים בתחום אחד בלבד.

פתיחת עסק – איך לבחור יועץ עסקי?

לפני שאתם בוחרים יועץ עסקי עליכם להגדיר איזה סוג יועץ נדרש לעסק שלכם ומהו התפקיד שעליו למלא. אם אתם צריכים, לדוגמה, לגייס כספים, כדאי לבחור ביועץ המתמחה בתחום של גיוס כספים, אם אתם מעוניינים לפתוח בקמפיין שיווקי אגרסיבי, יש לבחור יועץ המתמחה בשיווק ואם העסק שלכם גדל ועליכם לבצע שינויים ארגוניים, יש לבחור ביועץ ארגוני וכדומה.

עליכם להחליט האם אתם רוצים לקלוט את היועץ ולהפוך אותו לאחד מאנשי הצוות הקבועים של בית העסק או לתפקיד חד פעמי במעמד של פרילאנס. לכל סוג של העסקה יש יתרונות וחסרונות ויש להתאים את העסקת היועץ בהתאם לתנאי העסק וצרכים שלו.

כאשר אתם בודקים מספר יועצים עסקיים יש לבקש מכל יועץ להגיש הצעה בכתב, הצעה שתפרט את המטרות של הייעוץ, את התהליכים, ואת העלויות. רק כך תוכלו לעשות השוואה מקצועית בין בעלי ההצעות השונים ולבחור את היועץ המתאים ביותר.

חשוב לבדוק את המומחיות של היועץ. חשוב לדעת מה הרקע האקדמאי שלו, מהו ניסיונו המקצועי, כמה שנים הוא עוסק בתחום ועוד. חשוב לבקש מהיועץ רשימה של לקוחות ממליצים כדי שתוכלו לשמוע מהם חוות דעת, המלצות והערות בונות.

יועץ עסקי הוא בעל מקצוע שילווה אתכם בצמתים חשובים של העסק שלכם ולעתים גם במשך תקופה ארוכה. חשוב לבחור איש מקצוע, איש נעים הליכות, איש שתרגישו בנוח בחברתו ותצליחו בעבודה משותפת להגיע להישגים המצופים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

ניכוי מס במקור

מה זה ניכוי מס במקור? כל בעל חברה או עוסק מורשה סביר שנתקל, ולפחות פעם אחת, במונח "ניכוי מס במקור". מונח זה מתייחס לאחוז המס שנקבע על ידי רשויות המס

קרא עוד >>
טעויות בפתיחת עסק עצמאי

לאחר שנים בהן התכניות היו קבורות עמוק בתוך המגירה, אתם מעוניינים לצאת לדרך. הבנתם כי זהו הרגע הנכון להגשים חלום ישן ולהתחיל בהליך הקמת עסק עצמאי. מטבע הדברים, אתם נחושים

קרא עוד >>