דו״ח מאזן בוחן

דו״ח מאזן בוחן הוא אחד הדוחות שלא כל אדם מן השורה יכל לספק ומתבקשת מעורבות של רואה חשבון. כל עסק, קטן וגדול כאחד, נדרש להעביר באופן דוחות המסכמים את פעילותו של העסק, לרבות התייחסות להכנסותיו והוצאותיו, כמו דוח רווח והפסד, דוח תזרים מזומנים ועוד. מדובר בדוחות, המשמשים כאסמכתא לפעילותו של העסק ונדרשים לצורך חישובי מס, בעוד שאחרים מיועדים לבנקים, למשקיעים ולגופים אחרים ועוזרים לספק מידע באשר לפעילותו הפיננסית של העסק. אחד מסוגי הדוחות שאותם מוציא רואה החשבון, הוא דוח מאזן בוחן. דוח זה משמש ככלי עבודה חשוב מאד לרואה החשבון ואיננו נדרש על פי החוק. הוא משמש אך ורק אותו ולא מועבר לגופים חיצוניים.

מה חשיבותו של דוח מאזן בוחן?

תהיתם מה זה דוח מאזן בוחן? אם כן, הנה התשובה: דוח זה, כאמור, הוא כלי עבודה חשוב ומרכזי מאד של רואה החשבון., מטרתו העיקרית של הדוח היא לאתר וכמה שיותר מהר את כל הטעויות שנעשו, במידה ואכן נעשו כאלו, במהלך הרישום הבסיסי השוטף של התנהלותו הפיננסית של העסק. כמובן שייתכן שלא ניתן יהיה לאתר בעזרת דוח זה את כל הטעויות שבוצעו, אולם ניתן יהיה לאתר לפחות את רובן ובהתאם לערוך בדיקות נוספות. על רואה החשבון מוטלות משימות רבות במסגרת עבודתו החשבונאית מול העסק. במהלך התנהלותו של העסק, רושמים פעולות חשבוניות רבות מאד, ולא רק הוצאות והכנסות. בעזרת דוח מאזן בוחן אפשר לראות בצורה מרוכזת את כל הפקודות שנרשמו, בהתאם לתקופות זמן שונות. אפשר להכין את הדוח בכל סוף שנה ואפשר להכין אותו גם אחת לשלושה חודשים. דוח זה איננו רלוונטי לעוסקים פטורים או לעסקים קטנים ולחברות עם פעילות מצומצמת מאד ובעל העסק עצמו.

במשרד רואה חשבון במרכז השרון – פגישת ייעוץ ללא עלות  —  09-9583741

סוגי מאזנים – אילו סוגים ישנם ולמי הם מתאימים?

ישנם סוגים שונים של מאזנים, שאליהם ניתן להתייחס במסגרת הדוח: דוח יתרות – המסכם את כל פעילותו העסקית של העסק, דוח תנועות – הבוחן באופן מפורט יותר את יתרות החובה של העסק ויתרות הזכות שלו, ודוח משולב, המתייחס לשני סוגי הדוחות: דוח יתרות ודוח תנועות. שלא כמו דוחות, את דוח מאזן בוחן (ולא משנה באיזה סוג של מאזן מדובר) אין צורך להפיק בהתאם לכללי חשבונאות שונים, שכן הוא איננו מועבר לגופים חיצוניים או לרשויות השונות אלא משמש אך ורק את מנהל החשבונות.

מי עורך את הדוח?

את דוח זה עורך ומפיק בדרך כלל מנהל חשבונות, העובד מטעם החברה או העסק, כשמדובר לרוב בחברות או בעסקים בינוניים וגדולים. אולם, במקרים אחרים, ישכרו את שירותיו של משרד הנהלת חשבונות חיצוני, שיבצע זאת עבור העסק, לצד פעולות חשבוניות נוספות. בכל מקרה, יש לוודא שמנהל החשבונות או שמשרד הנהלת החשבונות שאליו פונים הינו משרד מקצועי ומנוסה, העובד באופן שוטף עם עסקים ועם חברות שונות ובקיא בתחום המאזנים והדוחות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

עצמאי או שכיר

הנוחות שבעבודה במקום קבוע, קבלת שכר בכל חודש וגם הביטחון שבכך, מושכים רבים לבחור באפשרות של עבודה כשכיר, במקום לפתוח עסק ולהפוך לעצמאי. לעומת זאת, אחרים, מעדיפים דווקא את העצמאות,

קרא עוד >>
מה זה רואה חשבון

המציאות מראה שאינספור עסקים, תאגידים, חברות, שותפויות או גורמים שונים הפועלים בתחום הכלכלי בישראל – נעזרים, לרוב באופן שוטף, בשירותים של רואה חשבון. מדובר באיש מקצוע שעבר הכשרה מקיפה בתחום

קרא עוד >>