חשבונאות פיננסית

כשמדברים על חשבונאות פיננסית מתכוונים לתחום העיסוק העיקרי השייך לענף החשבונאות. מי שעוסק בחשבונאות פיננסית, החשבונאי הפיננסי, נדרש לערוך דוחות כספיים המציגים את נתונים של העסק או של החברה לכלל המשתמשים. את החשבונאות הפיננסית לומדים במסגרת לימודי חשבונאות ותוך התייחסות לנושאים הקשורים לעסקאות, לנכסים וגם להתחייבויותיו של כל עסק. בנוסף, לומדים גם איך לרשום פרודות יומן וגם מאזני בוחן ויחד עם זאת גם את המשמעות שבכך.

במה עוסקת חשבונאות פיננסית ומהן מטרותיה?

מטרתה העיקרית של החשבונאות הפיננסית, כלומר של תחום עיסוק זה, הוא לתת תמונת מצב על פעילותו הכספית של העסק באמצעות דוחות שונים, שאותם יש להפיק בתדירות קבועה. החשבונאות הפיננסית היא שיטה לאיסוף, לריכוז וגם לעיבוד אירועים פיננסיים הקשורים לעסק עצמו. החשבונאות הפיננסית כוללת רישום ותמצות הכנסותיו והוצאותיו של העסק, תוך שימוש במונחים כספיים שונים. הדוחות, שאותם מפיקים במסגרת הפעילות החשבונאית, מתפרסמים אחת לשלושה חודשים (דוחות רבעוניים) ואחת לשנה (דוח שנתי, המתייחס לשנה קלנדרית מלאה – ינואר עד דצמבר).

במשרד רואה חשבון במרכז השרון – אתם מוזמנים לייעוץ עסקי ללא עלות  —  09-9583741

הפעולות אותן מבצע החשבונאי הפיננסי

החשבונאי הפיננסי אחראי על הכנת והפקת דוחות כאלה בהתאם למועדים הנדרשים. את הדוחות הוא מכין על ידי ניתוח פעולותיו של העסק והדיווחים השוטפים המועברים אליו, כמו למשל, באמצעות החשבוניות המופקות על ידי העסק. הפקת הדוחות נעשית תוך התייחסות לכללי החשבונאות המקובלים, על מנת ליצור אחידות בין הדוחות בכל הקשור לאופן הטיפול בהם. דוחות הבנויים באופן אחיד ובהתאם לכל הכללים הנדרשים עוזרים להשוות בין חברות או עסקים בתחום זהה ובאופן זה ללמוד לא מעט על העסק או על החברה עצמה. בנוסף, ההתייחסות למונחים קבועים ובניית הדוחות הפיננסיים של העסק באופן אחיד, עוזרים לצמצם את מרחב שיקול הדעת של החשבונאי הפיננסי, כלומר, מאפשרים לו ליצור דוח אובייקטיבי, נטול שיקולים חיצוניים שאינם רלוונטיים. על חשבונאי זה להיות מיומן ומקצועי וכן עם הסמכה רלוונטית. רק כך יוכל להתמודד בהצלחה עם אתגריו של עיסוק זה ולבצע את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

הנהלת חשבונות כפולה

ישנן שתי שיטות להנהלת חשבונות: הנהלת חשבונות כפולה והנהלת חשבונות חד צידית. בעוד שהנהלת חשבונות חד צידית מתייחסת אך ורק להכנסותיו של העסק (המאזן החודשי שלו), הנהלת חשבונות כפולה, וכפי

קרא עוד >>
טעויות בפתיחת עסק עצמאי

לאחר שנים בהן התכניות היו קבורות עמוק בתוך המגירה, אתם מעוניינים לצאת לדרך. הבנתם כי זהו הרגע הנכון להגשים חלום ישן ולהתחיל בהליך הקמת עסק עצמאי. מטבע הדברים, אתם נחושים

קרא עוד >>