מהם השלבים שעוסק פטור עובר לקראת פתיחת תיק?

בישראל אפשר להיות בעל עסק ויש סוגים שונים של עסקים שההבדלים ביניהם קשורים לגובה מחזור ההכנסות השנתי  ולאופן הדיווח שלהם לרשויות המיסים. מי שמתעניין בפתיחת עסק צריך לקבל ייעוץ מקצועי מרואה חשבון או יועץ מס על מנת להבין בדיוק את הדרישות והצרכים, כמו גם מה הציפיות שלו כבעל עסק לעתיד. עוסק פטור פתיחת תיק למשל הוא פעולה שמצד אחד אפשר לבצע אותה לבד ואם לא בטוחים באשר למה שצריך לעשות או איך צריך להתנהל – יועץ מס או רואה חשבון הם הכתובת המקצועית לפנות אליה. עוסק פטור, כפי שנרמז משמו – פטור מתשלום למע"מ בשל גובה נמוך יחסית של הכנסות.

מה השלבים של עוסק פטור פתיחת תיק?

באופן יחסי התהליך של פתיחת תיק עבור עסק שפטור נחשב לפשוט – צריך לפתוח את העסק ברשויות מס הכנסה ולעדכן את המוסד לביטוח לאומי. בעל העסק יקבל הודעה על גובה תשלומי המקדמות שלו ועל גובה התשלום של דמי הביטוח הלאומי והוא בעצם יכול לצאת לדרך ולהפעיל את העסק שלו, להציע למכירה שירותים או מוצרים. אחת לשנה יהיה עליו להגיש את הדו"ח השנתי של ההכנסות וההוצאות שלו ואת זה כדאי שיעשה עבורו רואה החשבון שילווה אותו מהפן של ניהול הכספים. בנוסף יתכן ותהיה דרישה של מילוי הצהרת הון וגם כאן כדאי שאיש מקצוע יעשה את זה.

החשיבות של ליווי מקצועי צמוד

כמו בכל תחום אחרי מתחומי החיים תמיד מומלץ לקבל ייעוץ או ליווי מצד אנשי המקצוע שקשורים לתחום ויכולים לסייע ובכך לחסוך לא מעט כסף ללקוח שלהם. פתיחת תיק היא פעולה לא מסובכת באופן יחסי ולכן לא מעט בעלי עסקים עושים את זה לבד אך לאחר שיקבלו ייעוץ מסודר ופרטני בנוגע לעסק הספציפי שהם מעוניינים לפתוח. יש מקצועות או תחומים שבהם אסור להיות עוסק פטור מכאן החשיבות של קבלת הייעוץ.

גרים באזור השרון ומחפשים ייעוץ בנוגע לחשבונאות או כספים? משרד רו"ח מור ראובן הוא הכתובת שלכם עם כל אנשי המקצוע הנדרשים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

רעיון לעסק עצמאי

יש לכם רעיון לעסק עצמאי שאתם בטוחים שהוא בר ביצוע. הבעיה היא שהרעיון הזה, יחד עם התכניות של העסק, נמצא עמוק בתוך המגירה כבר לא מעט שנים. כעת אתם מרגישים

קרא עוד >>
טעויות בפתיחת עסק עצמאי

לאחר שנים בהן התכניות היו קבורות עמוק בתוך המגירה, אתם מעוניינים לצאת לדרך. הבנתם כי זהו הרגע הנכון להגשים חלום ישן ולהתחיל בהליך הקמת עסק עצמאי. מטבע הדברים, אתם נחושים

קרא עוד >>